Оперативний і стратегічний контролінг
Розрахунок
до бюджету №8:
І Накладні виробничі
витрати:
Розрахуємо
накладні та виробничі витрати від обсягу виробництва:
Данні за накладні витрати
ми беремо з таблиці №3. – Перемінні витрати.
1) заробітна плата:
квартал №1: 63705 / 393880*195000 = 31539 грн.
квартал №2: 75805 / 393880*195000 = 37529 грн.
квартал №3: 126980/ 393880*195000 = 62864 грн. 195000 грн.
квартал №4: 127390 / 393880*195000 = 63068 грн.
2) освітлення й опалення:
квартал №1: 63705 / 393880*40000 = 6469 грн.
квартал №2: 75805 / 393880*40000 = 7698 грн.
квартал №3: 126980 / 393880*40000 = 12895 грн. 40000 грн.
квартал №4: 127390/ 393880*40000 = 12937 грн.
3) ремонт і обслуговування
устаткування:
квартал №1: 63705 / 393880*480000 = 77634 грн.
квартал №2: 75805 / 393880*480000 = 92379 грн.
квартал №3: 126980 / 393880*480000 = 154744 грн. 480000 грн.
квартал №4: 127390/ 393880*480000= 155243 грн.
4) Інші накладні виробничі
витрати:
квартал №1: 63705 / 393880*90900 = 14702 грн.
квартал №2: 75805 / 393880*90900 = 17494 грн.
квартал №3: 126980 / 393880*90900 = 29305 грн. 90900 грн.
квартал №4: 127390 / 393880*90900 = 29399 грн.
5) Усього перемінних витрат поквартально:
квартал №1: 31539+6469+77634+14702 = 130344 грн.
квартал №2: 37529+7698+ 92379 +17494 = 155101 грн.
квартал №3: 62864+12895+154744+29305 = 259808 грн.
квартал №4: 63068 +12937+155243+29399 = 260647 грн.
6) Усього за рік перемінних
виробничих витрат : 805900 грн.
ІІ Постійні витрати, грн.
Данні за постійні витрати
ми беремо з таблиці №3 – Постійні витрати.
1) заробітна плата:
квартал №1: 470400/4 = 117600 грн.
квартал №2: 470400/4 = 117600 грн.
квартал №3: 470400/4 = 117600 грн. 470400 грн.
квартал №4: 470400/4 = 117600 грн.
2) оренда:
квартал №1: 340400/4 = 85100 грн.
квартал №2: 340400/4 = 85100 грн.
квартал №3: 340400/4 = 85100 грн. 340400 грн.
квартал №4: 340400/4 = 85100 грн.
3) освітлення й опалення:
квартал №1: 130800/4 = 32700 грн.
квартал №2: 130800/4 = 32700 грн.
квартал №3: 130800/4 = 32700 грн. 130800 грн.
квартал №4: 130800/4 = 32700 грн.
4) амортизація:
квартал №1: 460700/4 = 115175 грн.
квартал №2: 460700/4 = 115175 грн.
квартал №3: 460700/4 = 115175 грн. 460700 грн.
квартал №4: 460700/4 = 115175 грн.
5) ремонт і обслуговування
устаткування:
квартал №1: 125400/4 = 31350 грн.
квартал №2: 125400/4 = 31350 грн.
квартал №3: 125400/4 = 31350 грн. 125400грн.
квартал №4: 125400/4 = 31350 грн.
6) Інші постійні витрати:
квартал №1: 47920/4 = 11980 грн.
квартал №2: 47920/4 = 11980 грн.
квартал №3: 47920/4 = 11980 грн. 47920 грн.
квартал №4: 47920/4 = 11980 грн.
7)
Усього постійних витрат поквартально:
470400 + 340400 +130800 +460700 +125400+47920=393905 грн. за квартал.
Ця ж сума буде
на кожний квартал постійних витрат.
8) Усього за рік постійних
витрат : 393905грн.*4 кварт. = 1575620 грн.
9) Усього за рік витрат: накладні витрати + постійні
витрати:
квартал №1: 130344+393905 = 524249 грн.
квартал №2: 155101+393905 = 549006 грн.
квартал №3: 259808+ 393905 = 653713 грн. Усього за рік
квартал №4: 260647+ 393905 = 654552 грн. витрат: 2381520
8.БЮДЖЕТ СОБІВАРТОСТІ ВИГОТОВЛЕНОЇ
ПРОДУКЦІЇ, грн.
Показник
|
Квартал
|
Усього за рік
|
1
|
2
|
3
|
4
|
Незавершене виробництво на
початок періоду
|
|
|
|
|
|
Витрати на виробництво
|
|
|
|
|
|
- прямі матеріали
|
382230
|
454830
|
761880
|
764340
|
2363280
|
- пряма зарплата
|
477788
|
568538
|
952350
|
955425
|
2954100
|
- виробничі накладні
витрати
|
524249
|
549006
|
653712
|
654552
|
2381520
|
Усього
|
1384266
|
1572374
|
2367942
|
2374317
|
7698900
|
Незавершене виробництво на
кінець періоду
|
|
|
|
|
|
Собівартість виготовленої
продукції
|
1384266
|
1572374
|
2367942
|
2374317
|
7698900
|
Розрахунок
до бюджету №9:
1) Витрати на виробництво прямих матеріалів – це ми розраховували у
бюджеті №4.
2) Пряма зарплата:
розраховували у бюджеті №7.
3) Виробничі накладні
витрати: розраховували у бюджеті №8.
4) Собівартість виготовленої продукції
поквартально:
квартал №1: 382230+477788+524249 = 1384266 грн.
квартал №2: 454830+568538+549006 = 1572374 грн.
квартал №3: 761880+952350+653712 = 2367942 грн.
квартал №4: 764340+955425+654552 = 2374317 грн.
5) Собівартість виготовленої продукції
за весь рік: 7698900 грн.
9.БЮДЖЕТ СОБІВАРТОСТІ РЕАЛІЗОВАНОЇ
ПРОДУКЦІЇ, грн.
Показник
|
Квартал
|
Усього за рік
|
1
|
2
|
3
|
4
|
Залишок готової продукції
на початок періоду
|
481300
|
210105
|
401310
|
392490
|
1485205
|
Виготовлено продукції
протягом періоду
|
1384266
|
1572374
|
2367942
|
2374317
|
7698899
|
Залишок готової продукції
на кінець періоду
|
210105
|
401310
|
392490
|
451080
|
580545
|
Собівартість реалізованої
продукції
|
1655461
|
1381169
|
2376762
|
2315727
|
7729119
|
Розрахунки
до бюджету №10:
1) Залишок готової продукції на
початок періоду:
За 1 й квартал - 481300
– дано у балансі ВАТ “Мрія” на 1 січня 2010 р.
2) Виготовлено
продукції протягом періоду – було розраховано у бюджеті № 9
3) Залишок готової продукції
на кінець періоду
спочатку
знайдемо собівартість готової продукції за 1 одиницю:
Собівартість
виготовленої продукції(з бюджету 9) / обсяг виробництва (з
бюджету №8 ):
Собівартість
виготовленої продукції за 1 од.:
7698900 / 393880 = 21 грн.
4) Щоб знайти залишок
готової продукції на кінець періоду, треба:
Необхідний запас
готової продукції на кінець періоду (данні з бюджету №3) * собівартість
виготовленої продукції за 1 од., поквартально:
квартал №1: 10005 * 21 = 210105 грн.
квартал №2: 19110 * 21 = 401310грн. Усього
за рік:
квартал №3: 18690 * 21 = 392490. 580545
квартал №4: 21480* 21 = 451080грн.
5). Собівартість
реалізованої продукції: залишок готової продукції на початок періоду +
виготовлено продукції протягом періоду - залишок готової продукції на кінець
періоду:
квартал №1: 481300+1384266-210105 = 1655461 грн.
квартал №2: 195098+ 1572374– 401310 = 1381169грн.
квартал №3: 372645+ 2367942– 392490= 2376762грн.
квартал №4: 364455+ 2374317– 451080 = 2315727грн.
6) Собівартість
реалізованої продукції усього за рік: 7761339 грн.
10.
БЮДЖЕТ ЗАГАЛЬНОГОСПОДАРСЬКИХ ВИТРАТ, грн.
Показник
|
Квартал
|
Усього за рік
|
1
|
2
|
3
|
4
|
Заробітна плата
|
48000
|
48000
|
48000
|
48000
|
1920000
|
Оренда
|
60000
|
60000
|
60000
|
60000
|
240000
|
Освітлення й опалення
|
12000
|
12000
|
12000
|
12000
|
48000
|
Амортизація
|
18000
|
18000
|
18000
|
18000
|
72000
|
Відрядження
|
20000
|
20000
|
20000
|
20000
|
80000
|
Інші
|
4000
|
4000
|
4000
|
4000
|
16000
|
Усього
|
594000
|
594000
|
594000
|
594000
|
2376000
|
Розрахунки
до бюджету №11:
Заплановані
загальногосподарські витрати (загальні і адміністративні) та витрати на збут
дані в Таблиці №4 за весь рік.
Розіб’ємо ці суми на кожний квартал:
1. Заробітна
плата = 1920000/4 =48000 грн.
2. Оренда =
240000/4 = 60000 грн.
3. Освітлення й опалення = 48000/4 = 12000 грн.
4. Амортизація =
72000/4 = 18000 грн.
5. Відрядження =
80000/4 = 20000 грн.
6. Інші = 16000/4
= 4000 грн.
Усього
загальногосподарських витрат за весь рік: 2376000 грн.
11.
БЮДЖЕТ ВИТРАТ НА ЗБУТ, грн.
Показник
|
Квартал
|
Усього за рік
|
1
|
2
|
3
|
4
|
Обсяг продажів, грн.
|
4956000
|
3668500
|
7261800
|
7600600
|
23486900
|
Ставка перемінних витрат на
збут, (комісійні), %
|
4%
|
4%
|
4%
|
4%
|
|
Перемінних витрат на збут,
(комісійні), грн.
|
198240
|
146740
|
290472
|
304024
|
939476
|
Постійні витрати на збут,
грн.
|
|
|
|
|
|
- заробітна плата
|
24000
|
24000
|
24000
|
24000
|
96000
|
- реклама
|
10500
|
10500
|
10500
|
10500
|
42000
|
- орендна плата
|
7500
|
7500
|
7500
|
7500
|
30000
|
- відрядження
|
6000
|
6000
|
6000
|
6000
|
24000
|
- амортизація
|
2000
|
2000
|
2000
|
2000
|
8000
|
Інші
|
7000
|
7000
|
7000
|
7000
|
28000
|
Усього постійних витрат,
грн.
|
57000
|
57000
|
57000
|
57000
|
228000
|
Усього витрат, грн.
|
255240
|
203740
|
347472
|
361024
|
1167476
|
Розрахунки
до бюджету №12:
1) Ставка перемінних
(комісійні) витрат на збут, - 4% від реалізації
Знайдемо
комісійні витрати на збут, грн.: обсяг продажів*ставка перемінних витрат на збут,
(комісійні), %:
квартал №1: 4956000*4% = 198240 грн.
квартал №2: 3668500*4% = 146740 грн. Усього за рік: 939476 грн.
квартал №3: 7261800*4% = 290472 грн.
квартал №4: 7600600*4% = 304024 грн.
2) Перемінні витрати на
збут, грн.: дано за весь рік в таблиці №4. Розіб’ємо ці суми по статтях:
заробітна плата: 96000/4
= 24000 грн.
реклама: 42000/4 = 10500 грн.
орендна плата: 30000/4 = 7500 грн.
відрядження: 24000/4
= 6000 грн.
амортизація: 8000/4
= 2000 грн.
інші: 28000/4 = 7000 грн.
3) Усього постійних витрат:
квартал №1: 24000+10500+7500+6000+2000+7000
= 57000 грн.
квартал №2:
квартал №3: аналогічна сума в
послідуючих кварталах: 57000 грн.
квартал №4:
Постійних
витрат за весь рік: 57000*4 =228000 грн.
4) Усього витрат за весь рік, поквартально:
квартал №1: 57000+198240 = 255240
квартал №2: 57000+146740 = 203740 Усього за рік: 1167476грн.
квартал №3: 57000+290472 = 347472
квартал №4: 57000+ 304024 =361024
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
|